Úspory jsou v současné době jedním z hlavních témat, které firmy řeší. A právě Cirkulární ekonomika, potažmo Cirkulární akademie, je cestou, jak získat konkurenční výhodu. Účastníky akademie čekají témata jako například materiálové toky, odpadové hospodářství, digitalizace, odpovědné nakupování nebo komunikace. Nebude chybět ani jejich praktické využití ve firemním prostředí. Provázet tématy cirkulární ekonomiky bude v akademii více než 20 lektorů se zkušenostmi z praxe. Kromě kurzů pro veřejnost je v nabídce také individuální vzdělávání pro firmy nebo veřejné instituce, kterým se program ušije na míru.
Aktuální program Cirkulární akademie je rozdělen na dva kurzy – první je Cirkulární ekonomika jako cesta k úsporám I., který bude probíhat od ledna do června letošního roku v online formě. Kromě toho je naplánováno několik osobních setkání, kde si účastníci mohou vyměňovat zkušenosti z praxe. Druhým kurzem bude podzimní blok Cirkulární ekonomika jako cesta k úsporám II., který bude probíhat prezenčně.
Kromě online kurzů bude akademie nabízet také workshopy, semináře nebo konference
Celou nabídku doplní i exkurze v průběhu roku a domovskou půdou pro setkávání v rámci Cirkulární akademie budou prostory Kampusu Hybernská. Dagmar Milerová Prášková, která Cirkulární akademii v CIRAA povede, k nabídce dodává:
„Stěžejní aktivitou Cirkulární akademie bude kurz Cirkulární ekonomika jako cesta k úsporám, která se po vzoru metodiky CIRAA Quick Check zaměří na fungování firem a institucí dle principů cirkulární ekonomiky. Hlavními tématy kurzu budou materiály, voda, energie a energetika, odpady, provoz v budovách a kancelářích, cirkulární nákupy a tendry, externí komunikace a greenwashing s důrazem na aktuální trendy přicházející v podobě unijní legislativy a příklady dobré praxe.”
Projektu Cirkulární akademie dalo svou záštitu Ministerstvo životního prostředí a mohl vzniknout díky partnerům
Jedním z partnerů je i Komerční banka, která se na vzdělávání dlouhodobě zaměřuje a zároveň se aktivně angažuje v tématu udržitelnosti. Partnerství v rámci Cirkulární akademie tak kombinuje obě témata, která jsou pro Komerční banku důležitá. Dalším partnerem je například Velvyslanectví Nizozemského království.
Vizí CIRAA je nejen z akademie vybudovat expertní vzdělávací centrum v tématu cirkularity, ale také rozšiřovat povědomí o udržitelnosti. „Cílem Cirkulární akademie je hlavně to, aby si účastníci uvědomili nutnost změny dosavadního myšlení a chování v duchu „vyrob – použij – vyhoď“ a dále šířili principy charakteristické pro cirkularitu – jak omezovat produkci odpadu, jak využívat existující materiály a zachovávat v maximální míře primární zdroje, jak inovativně přemýšlet o ekodesignu a výrobě a udržitelně řešit spotřebu s důrazem na životní cyklus výrobků,” vysvětluje Dáša Milerová Prášková důvody a záměry vzniku Cirkulární akademie. Detailní informace o Cirkulární akademii naleznete na cirkularniakademie.cz.
Registrujte se do kurzu Cirkulární ekonomika jako cesta k úsporám I. již nyní!