Cílem společnosti je redukovat emise CO2 o 50 % do roku 2025 (ve srovnání s daty za rok 2015). Zároveň k tomuto datu mají v plánu 20% snížení uhlíkové náročnosti svých vozidel, motorů a ostatních produktů. Firma vyvíjí také strategii k eliminaci zdrojů emisí z nejběžnějších výrobních materiálů či baterií. Podle Scanie představují přibližně 80 % zdrojů emisí v jejich výrobě baterie, ocel, hliník a litina. Zaměřit se na tyto výrobní materiály je pro Scanii tedy z pohledu udržitelnosti naprosto klíčové. Do roku 2030 má společnost v plánu postupně kompletně nahradit zelenými bateriemi, zelenou ocelí, zeleným hliníkem a zelenou litinou.
„Scania má ambiciózní cíle v oblasti snižování uhlíkové stopy pro všechny své aktivity, a to včetně zásobování našeho dodavatelského řetězce. Jsme potěšeni, že někteří z našich současných i budoucích dodavatelů jsou v této oblasti průkopníci a budou s námi na dosažení našich cílů spolupracovat.“
John van Rossum, vedoucí nákupu ve společnosti Scania
Zmíněná strategie a také cíle pro rok 2030 se v první fázi týkají evropské výroby, která aktuálně představuje většinu výrobních kapacit společnosti. Scania očekává, že strategii i získané know-how následně využije také pro svoji výrobu v Číně a Latinské Americe. Že celý projekt výrobce nákladních vozidel myslí skutečně vážně, jasně dokazuje také nový systém odměn pro management, který přímo souvisí s naplňováním zmíněných klimatických cílů.
Vedoucí oddělení udržitelnosti ve Scanii, Andreas Follér, k plánu říká:
„Scania je opět lídrem v ambiciózních opatřeních v oblasti klimatu. Byli jsme první v našem odvětví, kteří přijali cíle pro snižování uhlíkové stopy založené na vědeckých poznatcích, a nyní jdeme příkladem redukcí emisí CO2 v našem dodavatelském řetězci.“
Klimatické cíle Scanie v roce 2020 schválila nezávislá iniciativa Science Based Target initiative (SBTi). Ta od svého vzniku v roce 2015 pomohla nastavit podobné strategie redukce emisí CO2 pro více než 1000 světových firem. Iniciativa je výsledkem spolupráce mezi mezinárodní neziskovou organizací CDP (Carbon Disclosure Project), iniciativou Global Compact zaštítěnou OSN, globální neziskovou organizací WRI (World Resources Institute) a Světovým fondem pro ochranu přírody.