I když se to na první pohled nemusí zdát, banky hrají v oblasti udržitelnosti významnou roli. Disponují totiž obrovským množstvím peněz. A kdo má peníze, ten má sílu ovlivňovat – například určitý segment trhu. Podle tohoto rčení „money talks“ mohou banky nastavovat pravidla financování a vybírat si pouze projekty, které berou ohled na principy udržitelnosti a cirkulární ekonomiku. Banky tak můžou sehrát významnou roli v boji proti klimatické krizi.
Komerční banka jde v tomto ohledu pozitivním příkladem. Důraz na udržitelnost se však neodráží pouze v její obchodní činnosti, ale změny dělá společnost i u sebe. Zaměřila se totiž na zlepšení provozní udržitelnosti ve svých kancelářských budovách a pobočkách. S nastavením cirkulárních principů jim pomáhá CIRA Advisory.
Jak snížit dopady na životní prostředí
V podcastu uslyšíte také ředitelku této společnosti Lauru Mitroliosovou. Ta na příkladu Komerční banky přiblíží, jak může poradenská společnost CIRA Advisory pomoci firmám, které by chtěly snížit dopady svého fungování na životní prostředí. Zároveň však nejde jen o úspory environmentální, ale i o úspory ekonomické, což je další výhoda aplikování principů cirkulární ekonomiky ve firmách.
LOOPA Vojty Kovala vzniká ve spolupráci s CIRA Advisory, poradenskou společností v oblasti cirkulární ekonomiky a za podpory Komerční banky.