15.7.2022

ESG rating - cesta k nefinančnímu ratingu

K čemu je takové hodnocení a srovnání s dalšími společnostmi dobré? Podle čeho se vypočítává a proč může být zvlášť zajímavé pro malé a střední podniky?

Host Alice Machová a Ladislav Tyll

ESG rating - cesta k nefinančnímu ratingu

Alice Machová z EY a Ladislav Tyll z VŠE

Jak už víte, pro tuto sérii LOOPY jsme spojili síly s Asociací společenské odpovědnosti, která pořádá Ceny SDGs. V podcastech se tak věnujeme právě cenám, resp. Cílům udržitelného rozvoje OSN, které musí účastníci soutěže naplňovat. Do letošního ročníku Cen SDGs se se svými projekty můžete hlásit až do konce června, s tím, že letos je na výběr hned sedm kategorií – Diverzita, rovnost a inkluze, Vzdělání, zdraví a kvalitní život, Inovace, technologie a energie, Rozvojová spolupráce, mír a partnerství, Cirkulární ekonomika, Změna klimatu, dále je možné získat Ocenění evropské komise nebo se stát tzv. Mladým lídrem. Pro detaily k jednotlivým kategoriím se podívejte na stránky cen, cenysdgs.cz.

Kromě toho ale letos v rámci Cen SDGs Asociace společenské odpovědnosti ve spolupráci s CEMS – Master in International Management programem na Vysoké škole ekonomické připravili vůbec první komplexní srovnání ESG aktivit, strategií a reportingu firem, tzv. ESG rating.

To v dnešním díle LOOPY vysvětlí Alice Machová, která vede tým odborníků poradenských služeb v oblasti CFO agendy a finančního účetnictví v EY, společně s Ladislavem Tyllem, akademickým ředitelem CEMS programu na VŠE.